Strona główna
Fundacja
Festiwal Na Rzecz Edukacji 1 Piknik Abolwentów Przyjaciele Media Kontakt
Rekrutacja na projekt Zakochaj się w teatrze.

REKRUTACJA - Zakochaj sie w teatrze -projekt edukacyjny

Zakochaj się w teatrze.

 Głównym celem projektu jest umożliwienie uczniów z warszawskich gimnazjów i liceów zapoznanie się z warszawskimi teatrami: dramatycznymi, lalkowymi, szkolnymi, prywatnymi, muzycznymi i z Muzeum teatralnym. Uczniowie odwiedzać będą te placówki „od kulis” oraz jako widzowie.

W Warszawie jest dużo młodzieży żywo interesującej się teatrem. Nie wszyscy mają szczęście trafić do szkół/klas, w których ich teatralne zainteresowania mogą się rozwijać. Wielu gimnazjalistów dopiero szuka swoich zainteresowań. Ten program umożliwi im poznanie funkcjonowania placówek teatralnych od kulis. Oprowadzać będzie oddelegowany pracownik teatru. Poznają różne sceny i ich techniczne zaplecze, garderoby aktorskie, pracownie scenograficzne i kostiumów, charakteryzatornie, magazyny kostiumów i rekwizytów, bufety teatralne, funkcjonowanie biura organizacji pracy artystycznej i organizacji widowni. W niektórych teatrach na pewno uda się obejrzeć fragment próby. Poznają architekturę zabytkowych budynków teatralnych. Każda grupa przyjdzie też na wybrany spektakl do jednego z dwóch odwiedzanych teatrów. Niektórzy wezmą udział w aktorskim warsztacie teatralnym.
W programie weźmie udział około 100 uczniów z około 10 warszawskich gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych szkół. Grupy będą 10-15 osobowe.
Powstanie czternaście fotoreportaży, które zostaną zamieszczone na płytce DVD, która w 200 egzemplarzach trafi do uczestników, ich szkół i także do innych szkół. Otrzymają je też placówki teatralne uczestniczące w projekcie.
20 wolontariuszy pomagać będzie w realizacji projektu i dokumentowaniu go.
Ważnymi adresatami są też nauczyciele wiedzy o kulturze, języka polskiego, historii sztuki oraz wychowania fizycznego. Nawiążemy z nimi współpracę w okresie rekrutacji i przekażemy im informacje o ich podopiecznych oraz upubliczniamy wyniki pracy związanej z kulturą teatralną (materiał na ten temat też znajdzie się na płytce DVD).
 
Zakładane cele.
1.    Polubienie przez młodzież warszawskich teatrów poprzez nawiązanie z nimi osobistego kontaktu.
2.    Wzmocnienie patriotyzmu lokalnego związanego z kultura i sztuką.
3.    Poszerzenie wśród młodzieży wiedzy o teatrze a zwłaszcza o organizacji pracy tych placówek kultury.
4.    Ukształtowanie emocjonalnego stosunku do teatru – poznanie ludzi i zaplecza danego teatru a następnie obejrzenie w nim spektaklu.
5.    Wykonanie i upowszechnienie dokumentacji fotograficznej ukazującej kulisy czternastu placówek i instytucji teatralnych.

Uczniowie zainteresowani uczestnictwem w tym projekcie proszeni są o zgłaszanie się poprzez >>>> Kartę zgłoszeniową.

ORGANIZATORZY
                                                    
 

Kierownik projektu:
Włodzimierz Taboryski  - wtaboryski@narzecz.edu.pl

 
Projekt graficzny: light vision studio Wykonanie: T2 Internet, Powered By RiseNet CMS © 2014